Jak dobrać wiązankę, makijaż i fryzurę ślubną

Dobór właściwej stylizacji ślubnej jest kluczem do osiągnięcia pięknego wyglądu Panny Młodej. Zastanawiacie się z pewnością od czego zacząć i co jest głównym wyznacznikiem. W tym artykule chcę Wam pokazać co zrobić, aby osiągnąć spójny efekt i aby wszystkie elementy współgrały ze sobą.

Wiązanka - CZAG Florist

Wiązanka – CZAG Florist; Fryzura – Magdalena Motyka; Suknia-Gala Suknie Ślubne; Makijaż – Salon Kosmetyczny Venus

1. Najpierw wybierz suknię.

Ważne, żeby pasowała do sylwetki, miała kolor harmonizujący z karnacją i aby to była ta wymarzona. Jest kilka stałych elementów, które należy uwzględnić i od których trzeba zacząć. Jest to naturalna uroda Panny Młodej, na którą składa się kształt sylwetki, kolor oczu, skóry i naturalny kolor włosów. To są elementy niezmienne i to do nich należy dobierać resztę.

2. Określ styl i kolorystykę stylizacji.

Kiedy suknia została wybrana, umów się z wizażystką. Ona określi kolorystykę makijażu odpowiedniego do Twojej urody. Dopiero z tą wiedzą udaj się do florystki. Wiązanka musi być spójna z makijażem, najlepiej, jeśli kolor kwiatów komponuje się z pomadką.

A może by tak ślub

Wiązanka – CZAG Florist

3. Teraz pomyśl o bukiecie

Na nasze postrzeganie i wybory mają wpływ aktualne trendy, moda, a nawet pora roku. Tu widzicie taki właśnie przykład: ślub w okolicy Świąt Bożego Narodzenia i spójna z tym wiązanka. Czerwień wiązanki idealnie komponuje się z użytym kolorem pomadki. Ale to pomadkę wybraliśmy pierwszą i do niej florystki stworzyły bukiet. Są trzy elementy, które powinny współgrać ze sobą kolorystycznie: uroda, bukiet i pomadka.

4. Kolor kwiatów, forma, faktura

Chłodny typ urody potrzebuje oprawy w kolorach chłodnych i to dotyczy również wiązanki. Spójrzcie na stylizację z wiankiem: cały makijaż stanowi nierozerwalną całość z kwiatami wplecionymi w wianek. Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie tu makijaż w ciepłych odcieniach brązu i pomarańczy? To popsułoby cały efekt.

Sesja ślubna  A może by tak ślub

Wianek – CZAG Florist; Makijaż – Salon Kosmetyczny Venus

Niekiedy wybór bukietu zostanie zainspirowany przez wzór na sukni, czy otoczenie, w którym odbędzie się ceremonia. Poniższa stylizacja powstała, aby podkreślić nostalgię miejsca, fakturę sukni, a jednocześnie podkreślić urodę modelki. Bo to nie wiązanka gra główną rolę, lecz Panna Młoda.

Wiązanka-CzagFlorist

Wiązanka – CZAG Florist; Fryzura – Le Meileur Image; Suknia – Gala Suknie Ślubne

Nie bójcie się niekonwencjonalnych wyborów. Prawie każdy kwiat może znaleźć się w bukiecie ślubnym. Ważne, jak i z czym zostanie zestawiony.

Wiązanka ślubna - CZAG Florist

Wiązanka ślubna – CZAG Florist

5. Pora na fryzurę

Masz już suknię, makijażystka określiła w jakich kolorach będzie Twój makijaż, już znasz kolor pomadki, teraz możesz odwiedzić fryzjera. Zastanowicie się wspólnie w jakiej fryzurze będzie Ci najlepiej. Jeśli fryzura będzie „duża”, wyrazista, wiązanka powinna być nieco delikatniejsza, bo to fryzura nada ton całości.

Fryzura-Magdalena Motyka

Fryzura – Magdalena Motyka; Suknia – Gala Suknie Ślubne; Makijaż – Salon Kosmetyczny Venus

Przy tak wyrazistej, awangardowej fryzurze wiązanka stanowi dopełnienie, nie próbuje wybijać się na plan pierwszy. Dodaje tylko nieco koloru i zmiękcza wyrafinowany charakter całości.

Wiązanka-CZAG Florist

Wiązanka – CzagFlorist

To tylko kilka przykładów tworzenia stylizacji. Będę ten temat kontynuować. Zdjęcia pochodzą z projektu A może by tak ślub, który możecie śledzić na
https://www.facebook.com/Salon.Kosmetyczny.Venus.Plock/?pnref=lhc
 oraz klikając #amozebytakslub

,
2 comments on “Jak dobrać wiązankę, makijaż i fryzurę ślubną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
  • YouTube