PIELĘGNACJA CERY TRĄDZIKOWEJ

Nie używaj mydeł i żeli antybakteryjnych
Mydłu mówimy: NIE

Skóra trądzikowa potrzebuje delikatnego i uważnego traktowania. Jej warstwa ochronna jest, bowiem osłabiona wskutek działania zmian hormonalnych związanych z wiekiem dojrzewania. Używanie mydeł oraz różnego rodzaju żeli antybakteryjnych jest najczęstszym i jednocześnie największym błędem.

Mydło i żel antybakteryjny usuwa naturalny płaszcz lipidowy, pozbawiając skórę ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych. Aby odbudować nadwątlony płaszcz lipidowy, gruczoły łojowe aktywują wydzielanie łoju. W rezultacie skóra zaraz po umyciu jest sucha, napięta i matowa, ale już kilkadziesiąt minut później lśni od nadmiaru sebum. To z kolei powoduje tworzenie się zaskórników i grudek oraz pogarsza obraz trądziku.

Mitem jest również działanie antybakteryjne wyżej wymienionych preparatów. Owszem działają one na bakterie, ale tylko zewnętrznie, usuwając przy okazji naturalną florę bakteryjną skóry. Natomiast nie ma to wpływu na bakterie trądziku, które będąc beztlenowcami namnażają się głęboko w porach skóry. Nie dość, że żele antybakteryjne nie niszczą bakterii trądziku to jeszcze osłabiają barierę ochronną, niszcząc naturalną florę bakteryjną. To z kolei niesie ryzyko łatwiejszego przenikania bakterii chorobotwórczych.

Mydła zmieniają również ph skóry na zasadowe, co powoduje przesuszenie naskórka i zgrubienie warstwy rogowej. Obumarłe komórki naskórka blokują ujście gruczołów łojowych, łączą się z nadmiernie wydzielanym łojem i tworzą czopy rogowo łojowe, czyli zaskórniki. Te z kolei stanowią punkt wyjścia dla zmian zapalnych i rozwoju trądziku ropowiczego.

Czym wobec tego oczyszczać skórę?

Należy stosować preparaty delikatne, niewysuszające, wspierające i wzmacniające naturalną ochronę. Najlepiej używać kosmetyków zmywalnych wodą i nie zawierających olei mineralnych. Pozostawianie produktu zmywającego na skórze jest niewskazane ze względu na ryzyko podrażnień, a także niepotrzebne obciążanie skóry.

Myj twarz oliwkami hydrofilnymi

Olejki hydrofilne i hydro-oliwki to grupa preparatów spełniających wszystkie powyższe oczekiwania i wytyczne. Jest to produkt zawierający wyłącznie olejki roślinne pozyskiwane z ekologicznych upraw. Niestety nie są to kosmetyki, które można kupić w każdym sklepie lub drogerii. Są dostępne wyłącznie w niektórych gabinetach kosmetycznych współpracujących z niemiecką firmą Babor, austriacką Diosapharm czy japońską Salacia.

Wyjątkowość oliwki hydrofilnej HY-ÖL® polega na tym, że łączy się ona z wodą tworząc emulsję. W pierwszej fazie mycia usuwane są zanieczyszczenia rozpuszczalne w tłuszczach: zanieczyszczenia pochodzące ze środowiska, a także kosmetyki kolorowe. W drugiej fazie usuwa się zanieczyszczenia rozpuszczalne w wodzie. Dzięki takiemu modelowi zmywania skóra jest oczyszczona bardzo dokładnie, jednocześnie warstwa ochronna skóry pozostaje nienaruszona. Zmycie hydooliwką daje komfort czystej skóry, bez wystąpienia efektu ściągania czy wysuszenia. Skóra jest miękka, nawilżona i odporna na czynniki zewnętrzne. Zauważa się, że skóry myte hydooliwką są bardziej odporne na choroby, a nawet alergie. Jest to w zasadzie oczywiste, ponieważ oliwka wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry.

Polecam :

Jak reaguje skóra trądzikowa na mycie hydrooliwką?

Oliwka hydrofilna nie usuwa płaszcza lipidowego skóry, dzięki czemu nie wzrasta aktywność gruczołów łojowych. Po umyciu skóra jest czysta, gładka i miękka. Pozostaje matowa przez wiele godzin. Dodatkowe użycie ekstraktów ziołowych łagodzi, koi i działa antybakteryjnie, w sposób nienaruszający bariery ochronnej. Oliwka przygotowuje skórę do zabiegów kosmetycznych i do codziennej pielęgnacji, umożliwiając przenikanie substancji aktywnych. Normalizuje skórę i wzmacnia jej odporność.

 

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
  • YouTube